Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Bratislava – Podunajské Biskupice (volebný obvod č. 2, okres Bratislava II, Bratislavský kraj). V obvode so 7 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 7 858 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 3 547 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 45.13 %.
Volebná infografika a kľúčové ukazovatele
Volebná účasť
45.13 %
Zúčastnených: 3 547 z 7 858
Odovzdané obálky
3 520
Podiel odovzdaných: 99.23 %
Platné hlasy – Starosta
3 115
Platnosť lístkov: 88,49 %
Platné hlasy – Poslanci
3 268
Platnosť lístkov: 92,84 %
Pomer voličov a nevoličov
Zúčastnení voliči: 3 547 (45.13 %)
Nezúčastnení voliči: 4 311 (54,87 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora
3 115 lístkov (88,49 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva
3 268 lístkov (92,84 %)
Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Bratislava – Podunajské Biskupice
Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Bratislava – Podunajské Biskupice zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
★ Zvolený starosta / primátor
4 799 hlasov
60,35 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
Nezvolená
1 831 hlasov
23,02 %
Nezvolený
1 321 hlasov
16,61 %
Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Bratislava – Podunajské Biskupice (Volebný obvod č. 2)
Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 2 v samospráve Bratislava – Podunajské Biskupice:
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 326 hlasov
10,12 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 204 hlasov
9,19 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 189 hlasov
9,07 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 169 hlasov
8,92 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolená poslankyňa
1 150 hlasov
8,77 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolená poslankyňa
1 125 hlasov
8,58 %
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
798 hlasov
6,09 %
↻ Náhradník
687 hlasov
5,24 %
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS
↻ Náhradník
645 hlasov
4,92 %
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS
↻ Náhradník
620 hlasov
4,73 %
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
541 hlasov
4,13 %
↻ Náhradníčka
361 hlasov
2,75 %
↻ Náhradník
360 hlasov
2,74 %
↻ Náhradník
360 hlasov
2,74 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradníčka
326 hlasov
2,48 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradník
255 hlasov
1,94 %
↻ Náhradník
252 hlasov
1,92 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradník
215 hlasov
1,64 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradník
206 hlasov
1,57 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradníčka
158 hlasov
1,20 %
↻ Náhradníčka
152 hlasov
1,16 %
Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode
Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Bratislava – Podunajské Biskupice (volebný obvod č. 2):
| Obec / Mesto (Kód obce) |
Bratislava – Podunajské Biskupice (kód: 529311) |
| Volebný obvod v obci / Počet okrskov |
Obvod č. 2 (počet volebných okrskov: 7) |
| Okres / Územný obvod / Kraj |
Okres Bratislava II (102) • Obvod Bratislava (101) • Bratislavský kraj (1) |
| Počet zapísaných voličov v zoznamoch |
7 858 |
| Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) |
3 547 45.13 % |
| Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) |
3 520 (99.23 %) |
| Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora |
3 115 |
| Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva |
3 268 |
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Bratislava – Podunajské Biskupice (kód obce 529311, volebný obvod č. 2) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).