Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Bratislava – Podunajské Biskupice (volebný obvod č. 1, okres Bratislava II, Bratislavský kraj). V obvode so 5 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 6 362 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 3 086 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 48.5 %.
Volebná infografika a kľúčové ukazovatele
Volebná účasť
48.5 %
Zúčastnených: 3 086 z 6 362
Odovzdané obálky
3 075
Podiel odovzdaných: 99.64 %
Platné hlasy – Starosta
2 867
Platnosť lístkov: 93,24 %
Platné hlasy – Poslanci
2 783
Platnosť lístkov: 90,50 %
Pomer voličov a nevoličov
Zúčastnení voliči: 3 086 (48.5 %)
Nezúčastnení voliči: 3 276 (51,50 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora
2 867 lístkov (93,24 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva
2 783 lístkov (90,50 %)
Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Bratislava – Podunajské Biskupice
Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Bratislava – Podunajské Biskupice zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
★ Zvolený starosta / primátor
4 799 hlasov
60,35 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
Nezvolená
1 831 hlasov
23,02 %
Nezvolený
1 321 hlasov
16,61 %
Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Bratislava – Podunajské Biskupice (Volebný obvod č. 1)
Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Bratislava – Podunajské Biskupice:
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 159 hlasov
10,93 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 096 hlasov
10,34 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 062 hlasov
10,02 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 057 hlasov
9,97 %
Team Bratislava, Progresívne Slovensko, SaS, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
1 029 hlasov
9,71 %
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
936 hlasov
8,83 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradník
704 hlasov
6,64 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradníčka
698 hlasov
6,58 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradník
696 hlasov
6,56 %
↻ Náhradník
365 hlasov
3,44 %
↻ Náhradník
360 hlasov
3,39 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradník
344 hlasov
3,24 %
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS
↻ Náhradník
309 hlasov
2,91 %
↻ Náhradník
309 hlasov
2,91 %
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, KDH, NOVA, Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradník
250 hlasov
2,35 %
↻ Náhradník
221 hlasov
2,08 %
Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode
Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Bratislava – Podunajské Biskupice (volebný obvod č. 1):
| Obec / Mesto (Kód obce) |
Bratislava – Podunajské Biskupice (kód: 529311) |
| Volebný obvod v obci / Počet okrskov |
Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 5) |
| Okres / Územný obvod / Kraj |
Okres Bratislava II (102) • Obvod Bratislava (101) • Bratislavský kraj (1) |
| Počet zapísaných voličov v zoznamoch |
6 362 |
| Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) |
3 086 48.5 % |
| Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) |
3 075 (99.64 %) |
| Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora |
2 867 |
| Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva |
2 783 |
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Bratislava – Podunajské Biskupice (kód obce 529311, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).