Výsledky komunálnych volieb Michalovce (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Michalovce (volebný obvod č. 1, okres Michalovce, Košický kraj). V obvode so 4 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 5 440 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 1 533 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 28.18 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
28.18 %
Zúčastnených: 1 533 z 5 440
Odovzdané obálky
1 531
Podiel odovzdaných: 99.86 %
Platné hlasy – Starosta
1 431
Platnosť lístkov: 93,47 %
Platné hlasy – Poslanci
1 453
Platnosť lístkov: 94,91 %
28.18% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 1 533 (28.18 %)
Nezúčastnení voliči: 3 907 (71,82 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 1 431 lístkov (93,47 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 1 453 lístkov (94,91 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Michalovce

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Michalovce zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Michalovce – Konečné poradie kandidátov

Okres Michalovce • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 7
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 9 712
MD
1.
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS
★ Zvolený starosta / primátor
4 410 hlasov 45,40 %
MV
2.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
2 993 hlasov 30,81 %
DG
3.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
820 hlasov 8,44 %
ES
4.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
661 hlasov 6,80 %
JČ
5.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
543 hlasov 5,59 %
EC
6.
MySlovensko
Nezvolená
209 hlasov 2,15 %
JB
7.
STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
⚠ Odstúpil z volieb
76 hlasov 0,78 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Michalovce (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Michalovce:

Voľby do zastupiteľstva

Michalovce – Volebný obvod č. 1

Okres Michalovce • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 16
Zvolených mandátov: 4
LC
1.
Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati
✓ Zvolená poslankyňa
437 hlasov 9,97 %
DB
2.
✓ Zvolená poslankyňa
414 hlasov 9,45 %
SK
3.
HLAS - sociálna demokracia
✓ Zvolená poslankyňa
402 hlasov 9,18 %
MP
4.
Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati
✓ Zvolený poslanec
359 hlasov 8,19 %
MG
5.
Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati
↻ Náhradník
358 hlasov 8,17 %
MG
6.
SMER - SD
↻ Náhradník
352 hlasov 8,03 %
DK
7.
Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati
↻ Náhradníčka
327 hlasov 7,46 %
AK
8.
↻ Náhradníčka
322 hlasov 7,35 %
MG
9.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
284 hlasov 6,48 %
MH
10.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
226 hlasov 5,16 %
MH
11.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
212 hlasov 4,84 %
AB
12.
↻ Náhradníčka
205 hlasov 4,68 %
PR
13.
↻ Náhradník
159 hlasov 3,63 %
MI
14.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
154 hlasov 3,51 %
JM
15.
↻ Náhradník
95 hlasov 2,16 %
DS
16.
↻ Náhradník
73 hlasov 1,66 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Michalovce (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Michalovce (kód: 522279)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 4)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Michalovce (807) • Obvod Michalovce (803) • Košický kraj (8)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 5 440
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 1 533 28.18 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 1 531 (99.86 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 1 431
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 1 453
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Michalovce (kód obce 522279, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore