Výsledky komunálnych volieb Stráňavy (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Stráňavy (volebný obvod č. 1, okres Žilina, Žilinský kraj). V obvode so 2 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 1 532 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 976 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 63.7 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
63.7 %
Zúčastnených: 976 z 1 532
Odovzdané obálky
970
Podiel odovzdaných: 99.38 %
Platné hlasy – Starosta
959
Platnosť lístkov: 98,87 %
Platné hlasy – Poslanci
953
Platnosť lístkov: 98,25 %
63.7% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 976 (63.7 %)
Nezúčastnení voliči: 556 (36,30 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 959 lístkov (98,87 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 953 lístkov (98,25 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Stráňavy

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Stráňavy zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Stráňavy – Konečné poradie kandidátov

Okres Žilina • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 4
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 959
RT
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
★ Zvolená starostka / primátorka
394 hlasov 41,08 %
MD
2.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
290 hlasov 30,23 %
MM
3.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
175 hlasov 18,24 %
MT
4.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
100 hlasov 10,42 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Stráňavy (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Stráňavy:

Voľby do zastupiteľstva

Stráňavy – Volebný obvod č. 1

Okres Žilina • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 22
Zvolených mandátov: 9
SB
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolená poslankyňa
435 hlasov 6,95 %
RT
2.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolená poslankyňa
419 hlasov 6,70 %
RV
3.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
396 hlasov 6,33 %
DD
4.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
379 hlasov 6,06 %
EV
5.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
375 hlasov 5,99 %
PO
6.
SMER - SD
✓ Zvolený poslanec
325 hlasov 5,19 %
PB
7.
✓ Zvolený poslanec
312 hlasov 4,99 %
PM
8.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
308 hlasov 4,92 %
ZL
9.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolená poslankyňa
289 hlasov 4,62 %
RP
10.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
283 hlasov 4,52 %
TS
11.
↻ Náhradník
277 hlasov 4,43 %
DT
12.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
273 hlasov 4,36 %
VM
13.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradníčka
271 hlasov 4,33 %
MM
14.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
264 hlasov 4,22 %
MT
15.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
251 hlasov 4,01 %
IP
16.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
238 hlasov 3,80 %
RR
17.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
218 hlasov 3,48 %
DĎ
18.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradníčka
205 hlasov 3,27 %
MH
19.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
195 hlasov 3,11 %
AH
20.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
185 hlasov 2,95 %
RM
21.
SMER - SD
↻ Náhradník
184 hlasov 2,94 %
PT
22.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
170 hlasov 2,71 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Stráňavy (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Stráňavy (kód: 517950)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 2)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Žilina (511) • Obvod Žilina (507) • Žilinský kraj (5)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 1 532
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 976 63.7 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 970 (99.38 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 959
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 953
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Stráňavy (kód obce 517950, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore