Výsledky komunálnych volieb Lokca (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Lokca (volebný obvod č. 1, okres Námestovo, Žilinský kraj). V obvode so 2 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 1 927 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 1 234 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 64.03 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
64.03 %
Zúčastnených: 1 234 z 1 927
Odovzdané obálky
1 234
Podiel odovzdaných: 100 %
Platné hlasy – Starosta
1 210
Platnosť lístkov: 98,06 %
Platné hlasy – Poslanci
1 201
Platnosť lístkov: 97,33 %
64.03% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 1 234 (64.03 %)
Nezúčastnení voliči: 693 (35,97 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 1 210 lístkov (98,06 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 1 201 lístkov (97,33 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Lokca

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Lokca zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Lokca – Konečné poradie kandidátov

Okres Námestovo • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 3
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 1 210
PF
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
★ Zvolený starosta / primátor
810 hlasov 66,94 %
EV
2.
Nezvolený
362 hlasov 29,91 %
JK
3.
Konzervatívci
Nezvolený
38 hlasov 3,14 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Lokca (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Lokca:

Voľby do zastupiteľstva

Lokca – Volebný obvod č. 1

Okres Námestovo • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 27
Zvolených mandátov: 9
JD
1.
✓ Zvolený poslanec
625 hlasov 8,08 %
PF
2.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
613 hlasov 7,93 %
✓ Zvolený poslanec
538 hlasov 6,95 %
FF
4.
✓ Zvolený poslanec
465 hlasov 6,01 %
✓ Zvolená poslankyňa
459 hlasov 5,93 %
MS
6.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
425 hlasov 5,49 %
✓ Zvolený poslanec
393 hlasov 5,08 %
✓ Zvolený poslanec
378 hlasov 4,89 %
✓ Zvolený poslanec
376 hlasov 4,86 %
ĽL
10.
↻ Náhradník
357 hlasov 4,61 %
ĽH
11.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradníčka
348 hlasov 4,50 %
DV
12.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
333 hlasov 4,30 %
AV
13.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradníčka
328 hlasov 4,24 %
MH
14.
↻ Náhradník
294 hlasov 3,80 %
PK
15.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
233 hlasov 3,01 %
MB
16.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
218 hlasov 2,82 %
MS
17.
Konzervatívci
↻ Náhradníčka
174 hlasov 2,25 %
JF
18.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradníčka
156 hlasov 2,01 %
JŽ
19.
↻ Náhradník
138 hlasov 1,78 %
↻ Náhradník
138 hlasov 1,78 %
JM
21.
SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ, NOVA
↻ Náhradník
128 hlasov 1,65 %
↻ Náhradník
122 hlasov 1,57 %
JŠ
23.
↻ Náhradník
120 hlasov 1,55 %
RJ
24.
Konzervatívci
↻ Náhradník
113 hlasov 1,46 %
MB
25.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
110 hlasov 1,42 %
JP
26.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
83 hlasov 1,07 %
MK
27.
Konzervatívci
↻ Náhradník
65 hlasov 0,84 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Lokca (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Lokca (kód: 509809)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 2)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Námestovo (507) • Obvod Námestovo (505) • Žilinský kraj (5)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 1 927
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 1 234 64.03 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 1 234 (100 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 1 210
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 1 201
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Lokca (kód obce 509809, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore