Výsledky komunálnych volieb Hruštín (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Hruštín (volebný obvod č. 1, okres Námestovo, Žilinský kraj). V obvode so 2 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 2 164 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 1 452 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 67.09 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
67.09 %
Zúčastnených: 1 452 z 2 164
Odovzdané obálky
1 450
Podiel odovzdaných: 99.86 %
Platné hlasy – Starosta
1 428
Platnosť lístkov: 98,48 %
Platné hlasy – Poslanci
1 424
Platnosť lístkov: 98,21 %
67.09% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 1 452 (67.09 %)
Nezúčastnení voliči: 712 (32,91 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 1 428 lístkov (98,48 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 1 424 lístkov (98,21 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Hruštín

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Hruštín zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Hruštín – Konečné poradie kandidátov

Okres Námestovo • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 7
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 1 623
JŠ
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
★ Zvolený starosta / primátor
856 hlasov 52,74 %
Nezvolený
267 hlasov 16,45 %
AR
3.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
236 hlasov 14,54 %
SK
4.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolená
130 hlasov 8,00 %
PS
5.
Nezvolený
55 hlasov 3,38 %
MV
6.
Nezvolený
48 hlasov 2,95 %
ŠŠ
7.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
31 hlasov 1,91 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Hruštín (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Hruštín:

Voľby do zastupiteľstva

Hruštín – Volebný obvod č. 1

Okres Námestovo • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 26
Zvolených mandátov: 9
PČ
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
635 hlasov 7,63 %
IT
2.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolená poslankyňa
577 hlasov 6,93 %
✓ Zvolený poslanec
546 hlasov 6,56 %
✓ Zvolený poslanec
538 hlasov 6,46 %
ŠK
5.
✓ Zvolený poslanec
490 hlasov 5,88 %
✓ Zvolený poslanec
474 hlasov 5,69 %
JM
7.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
404 hlasov 4,85 %
ES
8.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolená poslankyňa
380 hlasov 4,56 %
✓ Zvolená poslankyňa
377 hlasov 4,53 %
MŠ
10.
↻ Náhradník
370 hlasov 4,44 %
↻ Náhradníčka
367 hlasov 4,41 %
HK
12.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradníčka
299 hlasov 3,59 %
↻ Náhradník
297 hlasov 3,56 %
PS
14.
↻ Náhradník
278 hlasov 3,34 %
JT
15.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
271 hlasov 3,25 %
PK
16.
↻ Náhradník
250 hlasov 3,00 %
MD
17.
↻ Náhradník
246 hlasov 2,95 %
JG
18.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
242 hlasov 2,90 %
ŠK
19.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
235 hlasov 2,82 %
ĽJ
20.
↻ Náhradník
216 hlasov 2,59 %
MV
21.
↻ Náhradník
192 hlasov 2,30 %
↻ Náhradník
184 hlasov 2,21 %
FK
23.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
150 hlasov 1,80 %
DK
24.
↻ Náhradníčka
130 hlasov 1,56 %
ŠJ
25.
↻ Náhradník
103 hlasov 1,23 %
JM
26.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
69 hlasov 0,82 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Hruštín (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Hruštín (kód: 509680)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 2)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Námestovo (507) • Obvod Námestovo (505) • Žilinský kraj (5)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 2 164
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 1 452 67.09 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 1 450 (99.86 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 1 428
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 1 424
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Hruštín (kód obce 509680, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore