Výsledky komunálnych volieb Lomnička (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Lomnička (volebný obvod č. 1, okres Stará Ľubovňa, Prešovský kraj). V obvode so 2 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 2 009 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 1 349 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 67.14 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
67.14 %
Zúčastnených: 1 349 z 2 009
Odovzdané obálky
1 343
Podiel odovzdaných: 99.55 %
Platné hlasy – Starosta
1 278
Platnosť lístkov: 95,16 %
Platné hlasy – Poslanci
1 187
Platnosť lístkov: 88,38 %
67.14% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 1 349 (67.14 %)
Nezúčastnení voliči: 660 (32,86 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 1 278 lístkov (95,16 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 1 187 lístkov (88,38 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Lomnička

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Lomnička zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Lomnička – Konečné poradie kandidátov

Okres Stará Ľubovňa • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 3
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 1 278
MO
1.
HLAS - sociálna demokracia
★ Zvolená starostka / primátorka
678 hlasov 53,05 %
Nezvolený
317 hlasov 24,80 %
KM
3.
Nezvolený
283 hlasov 22,14 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Lomnička (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Lomnička:

Voľby do zastupiteľstva

Lomnička – Volebný obvod č. 1

Okres Stará Ľubovňa • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 32
Zvolených mandátov: 9
MO
1.
HLAS - sociálna demokracia
✓ Zvolený poslanec
428 hlasov 10,16 %
ŠO
2.
HLAS - sociálna demokracia
✓ Zvolený poslanec
319 hlasov 7,57 %
✓ Zvolený poslanec
256 hlasov 6,08 %
PO
4.
HLAS - sociálna demokracia
✓ Zvolený poslanec
234 hlasov 5,55 %
✓ Zvolený poslanec
183 hlasov 4,34 %
EO
6.
HLAS - sociálna demokracia
✓ Zvolený poslanec
174 hlasov 4,13 %
KM
7.
✓ Zvolený poslanec
174 hlasov 4,13 %
MO
8.
HLAS - sociálna demokracia
✓ Zvolený poslanec
169 hlasov 4,01 %
✓ Zvolený poslanec
166 hlasov 3,94 %
ŠM
10.
↻ Náhradník
148 hlasov 3,51 %
DO
11.
↻ Náhradník
145 hlasov 3,44 %
JG
12.
↻ Náhradník
135 hlasov 3,20 %
DO
13.
↻ Náhradník
130 hlasov 3,08 %
DM
14.
↻ Náhradník
126 hlasov 2,99 %
PO
15.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
123 hlasov 2,92 %
MM
16.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
120 hlasov 2,85 %
PČ
17.
↻ Náhradník
114 hlasov 2,70 %
LM
18.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
101 hlasov 2,39 %
↻ Náhradník
96 hlasov 2,28 %
↻ Náhradník
93 hlasov 2,20 %
IM
21.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
82 hlasov 1,94 %
FO
22.
↻ Náhradník
79 hlasov 1,87 %
RO
23.
↻ Náhradník
78 hlasov 1,85 %
JM
24.
SMER - SD
↻ Náhradník
77 hlasov 1,82 %
↻ Náhradník
76 hlasov 1,80 %
JO
26.
↻ Náhradník
71 hlasov 1,68 %
PO
27.
↻ Náhradník
64 hlasov 1,52 %
↻ Náhradník
61 hlasov 1,44 %
AM
29.
↻ Náhradník
61 hlasov 1,44 %
RO
30.
↻ Náhradník
54 hlasov 1,28 %
JO
31.
↻ Náhradník
41 hlasov 0,97 %
JM
32.
↻ Náhradník
31 hlasov 0,73 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Lomnička (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Lomnička (kód: 526860)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 2)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Stará Ľubovňa (710) • Obvod Stará Ľubovňa (706) • Prešovský kraj (7)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 2 009
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 1 349 67.14 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 1 343 (99.55 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 1 278
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 1 187
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Lomnička (kód obce 526860, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore