Výsledky komunálnych volieb Ihráč (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Ihráč (volebný obvod č. 1, okres Žiar nad Hronom, Banskobystrický kraj). V obvode so 1 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 383 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 290 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 75.71 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
75.71 %
Zúčastnených: 290 z 383
Odovzdané obálky
289
Podiel odovzdaných: 99.65 %
Platné hlasy – Starosta
286
Platnosť lístkov: 98,96 %
Platné hlasy – Poslanci
280
Platnosť lístkov: 96,89 %
75.71% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 290 (75.71 %)
Nezúčastnení voliči: 93 (24,29 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 286 lístkov (98,96 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 280 lístkov (96,89 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Ihráč

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Ihráč zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Ihráč – Konečné poradie kandidátov

Okres Žiar nad Hronom • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 2
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 286
JK
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
★ Zvolený starosta / primátor
253 hlasov 88,46 %
MP
2.
Nezvolená
33 hlasov 11,53 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Ihráč (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Ihráč:

Voľby do zastupiteľstva

Ihráč – Volebný obvod č. 1

Okres Žiar nad Hronom • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 10
Zvolených mandátov: 5
MK
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
199 hlasov 15,92 %
ĽM
2.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
187 hlasov 14,96 %
JS
3.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
169 hlasov 13,52 %
FL
4.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
153 hlasov 12,24 %
MR
5.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
138 hlasov 11,04 %
JK
6.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
129 hlasov 10,32 %
PS
7.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
128 hlasov 10,24 %
MP
8.
↻ Náhradníčka
65 hlasov 5,20 %
MT
9.
↻ Náhradník
53 hlasov 4,24 %
MB
10.
↻ Náhradník
29 hlasov 2,32 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Ihráč (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Ihráč (kód: 516848)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 1)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Žiar nad Hronom (613) • Obvod Žiar nad Hronom (607) • Banskobystrický kraj (6)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 383
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 290 75.71 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 289 (99.65 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 286
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 280
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Ihráč (kód obce 516848, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore