Výsledky komunálnych volieb Rapovce (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Rapovce (volebný obvod č. 1, okres Lučenec, Banskobystrický kraj). V obvode so 1 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 743 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 411 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 55.31 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
55.31 %
Zúčastnených: 411 z 743
Odovzdané obálky
411
Podiel odovzdaných: 100 %
Platné hlasy – Starosta
399
Platnosť lístkov: 97,08 %
Platné hlasy – Poslanci
401
Platnosť lístkov: 97,57 %
55.31% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 411 (55.31 %)
Nezúčastnení voliči: 332 (44,69 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 399 lístkov (97,08 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 401 lístkov (97,57 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Rapovce

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Rapovce zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Rapovce – Konečné poradie kandidátov

Okres Lučenec • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 7
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 399
AM
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
★ Zvolená starostka / primátorka
199 hlasov 49,87 %
HE
2.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolená
57 hlasov 14,28 %
RB
3.
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
Nezvolený
50 hlasov 12,53 %
AŠ
4.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
40 hlasov 10,02 %
JF
5.
Nezvolený
32 hlasov 8,02 %
MK
6.
Nezávislý kandidát (NEKA)
Nezvolený
21 hlasov 5,26 %
MK
7.
⚠ Odstúpil z volieb
0 hlasov 0,00 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Rapovce (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Rapovce:

Voľby do zastupiteľstva

Rapovce – Volebný obvod č. 1

Okres Lučenec • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 21
Zvolených mandátov: 7
IG
1.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolený poslanec
195 hlasov 9,83 %
AM
2.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolená poslankyňa
172 hlasov 8,67 %
RB
3.
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
✓ Zvolený poslanec
163 hlasov 8,21 %
HE
4.
Nezávislý kandidát (NEKA)
✓ Zvolená poslankyňa
161 hlasov 8,11 %
GO
5.
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
✓ Zvolený poslanec
133 hlasov 6,70 %
MK
6.
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
✓ Zvolený poslanec
128 hlasov 6,45 %
✓ Zvolená poslankyňa
122 hlasov 6,15 %
HÁ
8.
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradníčka
118 hlasov 5,95 %
MB
9.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradníčka
118 hlasov 5,95 %
MJ
10.
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradníčka
108 hlasov 5,44 %
LS
11.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradníčka
94 hlasov 4,74 %
MK
12.
Nezávislý kandidát (NEKA)
↻ Náhradník
93 hlasov 4,68 %
MČ
13.
Magyar Szövetség - Maďarská aliancia
↻ Náhradník
79 hlasov 3,98 %
JF
14.
↻ Náhradník
59 hlasov 2,97 %
LR
15.
↻ Náhradník
59 hlasov 2,97 %
↻ Náhradníčka
46 hlasov 2,31 %
EI
17.
SMER - SD
↻ Náhradník
37 hlasov 1,86 %
JU
18.
↻ Náhradník
32 hlasov 1,61 %
OB
19.
Progresívne Slovensko
↻ Náhradník
28 hlasov 1,41 %
MK
20.
↻ Náhradník
23 hlasov 1,15 %
LB
21.
↻ Náhradník
15 hlasov 0,75 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Rapovce (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Rapovce (kód: 511803)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 1)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Lučenec (606) • Obvod Lučenec (603) • Banskobystrický kraj (6)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 743
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 411 55.31 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 411 (100 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 399
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 401
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Rapovce (kód obce 511803, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore