Výsledky komunálnych volieb Nižná Olšava (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Nižná Olšava (volebný obvod č. 1, okres Stropkov, Prešovský kraj). V obvode so 1 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 331 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 183 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 55.28 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
55.28 %
Zúčastnených: 183 z 331
Odovzdané obálky
183
Podiel odovzdaných: 100 %
Platné hlasy – Starosta
162
Platnosť lístkov: 88,52 %
Platné hlasy – Poslanci
180
Platnosť lístkov: 98,36 %
55.28% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 183 (55.28 %)
Nezúčastnení voliči: 148 (44,72 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 162 lístkov (88,52 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 180 lístkov (98,36 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Nižná Olšava

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Nižná Olšava zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Nižná Olšava – Konečné poradie kandidátov

Okres Stropkov • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 1
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 162
MH
1.
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS
★ Zvolený starosta / primátor
162 hlasov 100,00 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Nižná Olšava (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Nižná Olšava:

Voľby do zastupiteľstva

Nižná Olšava – Volebný obvod č. 1

Okres Stropkov • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 6
Zvolených mandátov: 5
MH
1.
HLAS - sociálna demokracia
✓ Zvolená poslankyňa
139 hlasov 20,23 %
✓ Zvolený poslanec
120 hlasov 17,46 %
✓ Zvolená poslankyňa
109 hlasov 15,86 %
✓ Zvolená poslankyňa
109 hlasov 15,86 %
✓ Zvolený poslanec
107 hlasov 15,57 %
SS
6.
HLAS - sociálna demokracia
↻ Náhradník
103 hlasov 14,99 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Nižná Olšava (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Nižná Olšava (kód: 527637)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 1)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Stropkov (711) • Obvod Stropkov (707) • Prešovský kraj (7)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 331
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 183 55.28 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 183 (100 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 162
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 180
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Nižná Olšava (kód obce 527637, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore