Výsledky komunálnych volieb Stráža (volebný obvod č. 1) – volebná účasť, zvolený starosta a poslanci

Kompletné oficiálne výsledky komunálnych volieb pre samosprávu Stráža (volebný obvod č. 1, okres Žilina, Žilinský kraj). V obvode so 1 volebnými okrskami bolo v zoznamoch zapísaných celkovo 561 voličov, z ktorých sa hlasovania zúčastnilo 387 občanov, čo predstavuje oficiálnu volebnú účasť 68.98 %.

Volebná infografika a kľúčové ukazovatele

Volebná účasť
68.98 %
Zúčastnených: 387 z 561
Odovzdané obálky
387
Podiel odovzdaných: 100 %
Platné hlasy – Starosta
382
Platnosť lístkov: 98,71 %
Platné hlasy – Poslanci
378
Platnosť lístkov: 97,67 %
68.98% Účasť

Pomer voličov a nevoličov

Zúčastnení voliči: 387 (68.98 %)
Nezúčastnení voliči: 174 (31,02 %)
Platné lístky – Voľby starostu / primátora 382 lístkov (98,71 %)
Platné lístky – Voľby do zastupiteľstva 378 lístkov (97,67 %)

Výsledky volieb starostu / primátora v samospráve Stráža

Prehľad všetkých kandidátov uchádzajúcich sa o post starostu (primátora) v samospráve Stráža zoradených podľa počtu získaných platných hlasov:

Voľby starostu / primátora

Stráža – Konečné poradie kandidátov

Okres Žilina • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 3
Zvolených mandátov: 1
Spolu platných hlasov: 382
JP
1.
HLAS - sociálna demokracia, KDH
★ Zvolený starosta / primátor
209 hlasov 54,71 %
GP
2.
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA
Nezvolená
141 hlasov 36,91 %
RB
3.
Nezvolený
32 hlasov 8,37 %

Výsledky volieb poslancov zastupiteľstva – Stráža (Volebný obvod č. 1)

Zoznam zvolených poslancov, náhradníkov a ostatných kandidátov do zastupiteľstva pre volebný obvod č. 1 v samospráve Stráža:

Voľby do zastupiteľstva

Stráža – Volebný obvod č. 1

Okres Žilina • Oficiálne výsledky komunálnych volieb
Kandidátov: 23
Zvolených mandátov: 7
PB
1.
HLAS - sociálna demokracia, KDH
✓ Zvolený poslanec
205 hlasov 9,64 %
AK
2.
HLAS - sociálna demokracia, KDH
✓ Zvolená poslankyňa
166 hlasov 7,81 %
RŠ
3.
HLAS - sociálna demokracia, KDH
✓ Zvolený poslanec
160 hlasov 7,52 %
JP
4.
HLAS - sociálna demokracia, KDH
✓ Zvolený poslanec
150 hlasov 7,05 %
GP
5.
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA
✓ Zvolená poslankyňa
142 hlasov 6,68 %
MR
6.
HLAS - sociálna demokracia, KDH
✓ Zvolený poslanec
139 hlasov 6,54 %
AM
7.
✓ Zvolený poslanec
121 hlasov 5,69 %
PR
8.
HLAS - sociálna demokracia, KDH
↻ Náhradník
112 hlasov 5,27 %
MF
9.
SMER - SD
↻ Náhradník
101 hlasov 4,75 %
AK
10.
↻ Náhradníčka
99 hlasov 4,65 %
JP
11.
HLAS - sociálna demokracia, KDH
↻ Náhradník
91 hlasov 4,28 %
JS
12.
↻ Náhradník
77 hlasov 3,62 %
VZ
13.
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA
↻ Náhradníčka
65 hlasov 3,05 %
RB
14.
↻ Náhradník
64 hlasov 3,01 %
ET
15.
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA
↻ Náhradníčka
63 hlasov 2,96 %
LK
16.
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA
↻ Náhradník
62 hlasov 2,91 %
DS
17.
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA
↻ Náhradníčka
57 hlasov 2,68 %
HG
18.
↻ Náhradníčka
52 hlasov 2,44 %
JP
19.
SMER - SD
↻ Náhradník
49 hlasov 2,30 %
JĎ
20.
↻ Náhradníčka
46 hlasov 2,16 %
ĽK
21.
↻ Náhradník
46 hlasov 2,16 %
JB
22.
↻ Náhradníčka
41 hlasov 1,92 %
BŠ
23.
SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA
↻ Náhradníčka
17 hlasov 0,80 %

Súhrnný štatistický prehľad hlasovania v obvode

Detailné údaje zo zápisnice volebnej komisie pre samosprávu Stráža (volebný obvod č. 1):

Obec / Mesto (Kód obce) Stráža (kód: 517976)
Volebný obvod v obci / Počet okrskov Obvod č. 1 (počet volebných okrskov: 1)
Okres / Územný obvod / Kraj Okres Žilina (511) • Obvod Žilina (507) • Žilinský kraj (5)
Počet zapísaných voličov v zoznamoch 561
Počet zúčastnených voličov (Volebná účasť v %) 387 68.98 %
Počet odovzdaných obálok (Podiel v %) 387 (100 %)
Platné hlasovacie lístky – voľby starostu / primátora 382
Platné hlasovacie lístky – voľby do zastupiteľstva 378
Zdroj údajov a metodika (E-E-A-T): Súhrnné výsledky hlasovania, údaje o volebnej účasti, počty platných hlasovacích lístkov a zoznamy zvolených zástupcov pre samosprávu Stráža (kód obce 517976, volebný obvod č. 1) sú spracované z oficiálnych zápisníc volebných komisií publikovaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky (volby.statistics.sk).
Návrat hore